УКР РУС ENG
т.: +38 (068) 68-7-59-59
УКР РУС ENG
Новини
31 жовтня 2021

50 історій Львівського скансену - Унікальна виставка

50 історій Львівського скансену - Унікальна виставка

Музей народної архітектури та побуту у Львові відчиняє фонди - унікальні експонати з усієї Західної України на виставці "50 історій Львівського скансену" у Пороховій вежі!

Неймовірна виставка-розповідь про становлення скансену, присвячена 50-літтю Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького відкривається у вівторок, 5 жовтня, у Пороховій вежі, за адресою вул. Підвальна, 4, м. Львів. Виставка триватиме з 5 жовтня по 30 листопада.

Весь 2021 рік Львівський скансен присвятив відзначенню свого 50-ліття. Головною подією цієї урочистої річниці стане відкриття виставки-розповіді про становлення музею просто неба.

"50 історій Львівського скансену" – назва умовна, адже насправді музейних історій у десятки і навіть у тисячі разів більше. Виставка розкаже глядачам найцікавіші та найважливіші моменти в історії Музею, яка сягає значно глибших часів, аніж офіційне заснування інституції. Тут можна буде побачити численні збережені фото і музейні документи, раритетні архівні відео та фрагменти художніх фільмів, що у різні часи були відзняті на території Львівського скансену. 

Кульмінаційною частиною усієї виставки є розповідь про непересічну фондову колекцію Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Як і сам музей просто неба, експозиція умовно поділена на сектори: Бойківщина, Гуцульщина, Покуття, Буковина, Львівщина. У кожному з них глядач відкриє для себе  захопливу історію з акцентом на найяскравіших зразках музейної збірки!

На відвідувачів чекають давні сакральні предмети і живопис з Бойківщини, унікальні гуцульські кахлі, оригінальний фаянсовий посуд, автентичні народні строї з Жидачівщини, мальовані й різьблені буковинські скрині – усі ці предмети, експоновані в одному просторі, в один час, у контексті ювілею і з новітнім дизайном, не залишать нікого байдужим до нашого традиційного народного мистецтва. 

Організатори запланували проведення більше 20 різноманітних подій: кураторські екскурсії, лекції, майстер-класи, панельна дискусія. Куратори виставки – відомі львівські мистецтвознавці Остап Лозинський та Роман Зелінко. Захід відбудеться з дотриманням усіх чинних карантинних обмежень. 

Ця виставка – це подяка всім, хто доклався до становлення і розбудови Музею упродовж перших 50 років, а також зобов'язання перед тими, хто святкуватиме у майбутньому вже 100-літній ювілей Львівського скансену. 

Зручне розташування готелю ADVENUS забезпечує нашим гостям швидке та комфортне транспортне сполучення з найпопулярнішими місцями Львова та основними транспортними вузлами.

Відстань від готелю до залізничного вокзалу становить 5,2 км, до аеропорту — 1,6 км, до центру міста — 6, 3 км.

Поруч з готелем знаходяться зупинки громадського транспорту, яким можна дістатись у різні точки міста. Готель знаходиться на територій найбільшого в західній Україні торгівельно-розважального центру, що пропонує широкий спектр послуг.

 

вул. Щирецька, 36      тел.: +38 (068) - 68 - 7 - 59 - 59
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.